Çarşamba, Eyl. 09, 2015

Bayer CropScience Sebze Tohumları Yönetiminde Değişiklikler

· Vicente Navarro, Ko Remijnse'den pazarlama ve satış genel müdürlüğü görevini devralıyor.
· Frank Claessens ise operasyon genel müdürlüğü görevine getiriliyor.
Nunhem, Hollanda.
Bayer CropScience Sebze Tohumları kısa bir süre önce yönetim ekibinde bir değişikliğin duyurusunu yaptı. Ko Remijnse 31 Temmuz 2015’te, 40 yılı aşkın bir kariyerin ardından aktif görevinden ayrılarak emekli oldu. Eski Operasyon ve Strateji Genel Müdürü Vicente Navarro, 1 Ağustos 2015'ten itibaren geçerli olmak üzere Remijnse'nin görevini devraldı.
Bayer CropScience Vegetable Seeds Management Board: Vicente Navarro (Marketing & Sales), Thilo Nagel (Business, Planning & Administration), Joachim Schneider (Head of Vegetable Seeds), Frank Claessens (Operations) , Johan Peleman (Research & Development).
Ko Remijnse kariyerine, 1973'te Bayer CropScience'ın sebze tohumları bölümünde uluslararası müşteri temsilcisi olarak başladı. Satış bölümündeki çeşitli yönetim pozisyonlarının ardından pazarlama ve satış genel müdürlüğüne getirildi. Ek olarak Nunhems Netherlands B.V.'nin de yöneticisiydi. Ko Remijnse ayrıca Avrupa Tohum Birliği (ESA) yönetim kurulunun üyesi olarak görev yaptı ve 2005’ten 2015’e kadar birliğin Sebze ve Süs Bitkileri bölümünün başkanlığını yürüttü.

"Ko Remijnse’nin son kırk yıldır işlerimiz üzerinde büyük etkileri ve başarımıza büyük katkısı oldu. Bayer CropScience'ın sebze tohumları bölüm başkanı Joachim Schneider, "kendisine tutkusu, enerjisi ve uzmanlığı için teşekkür ediyoruz" diyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: "Öte yandan Vicente Navarro'nun küresel pazarlama ve satış faaliyetlerimizin sorumluluğunu üstlenmesi bizi mutlu ediyor. Vicente, stratejimizin geliştirilmesi ve uygulanması ile daima yakından ilgilendi ve bu yeni rolde öncülüğünü devam ettirmesini heyecanla bekliyoruz. "

Vicente Navarro Cortes kariyerine 1985’te ürün müdürü olarak başladı ve İspanya’daki sebze tohumları işinden sorumluydu. 2005’te pazarlama bölümünün küresel başkanlığına terfi etmeden önce pazarlama ve satış bölümünde çeşitli idari görevlerde bulundu. 2011’de strateji ve personel genel müdürü pozisyonunda sebze tohumları bölümünün yönetimine katıldı ve 2013’te operasyon ve strateji bölümü genel müdürü sorumluluğunu üstlendi. Vicente Navarro 2013’ten beri Uluslararası Tohum Federasyonunun (ISF) sebze ve süs bitkileri ürün bölümünün başkanlığını da yürütüyor.

Vicente Navarro’dan boşalan operasyon genel müdürlüğü pozisyonuna Frank Claessens geliyor. Frank sebze tohumları sektöründeki kariyerine 1989’da tohum teknolojisi alanında araştırma analisti olarak başladı ve bunun ardından operasyonlar kapsamında, ilk önce kalite güvencesi ve daha sonra tohum işlemleme alanlarında çeşitli liderlik görevlerini üstlendi. 2011'de tedarik zinciri global başkanlığına atandı.
Bayer CropScience Sebze Tohumları Bölüm Başkanı Joachim Schneider şunları söylüyor: “Dünya çapında 40’ı aşkın ülkedeki faaliyetleri ve 110’u aşkın ülkeye yaptığımız 1.200’ün üzerinde çeşidi barındıran ürün portföyü ile operasyon bölümü, küresel tohum tedariki faaliyetlerimizde merkezi bir rol oynuyor. Deneyimi ve liderliği ile Frank Claessens'e hoş geldin diyoruz."

Bayer CropScience Hakkında
Bayer, sağlık hizmetleri ve tarımın Yaşam Bilimi alanlarındaki ana yetkinlikleriyle global bir şirkettir. Bayer AG'nin alt grubu olan ve tarımsal işlerden sorumlu olan Bayer CropScience yıllık 9.494 milyon EURO satışa sahiptir (2014) ve tohum, bitki koruma ve tarım dışı haşere kontrolü alanlarında dünyadaki lider yenilikçi mahsul bilimi şirketlerinden biridir. Şirket yüksek değerli tohumlar, kimyasal ve biyolojik etki şekline dayalı yenilikçi mahsul koruma çözümleri ve modern, sürdürülebilir tarım için kapsamlı hizmet desteği dahil olmak üzere üstün bir ürün yelpazesi sunar. Tarım dışı uygulamalar alanında Bayer CropScience ev ve bahçeden, ormancılık uygulamalarına kadar haşere kontrolü için ürün ve hizmet konusunda geniş bir portföye sahiptir. Şirket dünya genelinde 23.100 çalışanıyla 120'nin üzerinde ülkede temsil edilmektedir. Bu ve daha fazla haber şurada mevcuttur: www.press.bayercropscience.com.
ÜLKE SİTELERİ

ÜLKE SİTELERİ

Ara